Eyba Çelik Kapı Tamiri - Satışı
TEKLİF FORMU

Apartman kapı Hidrolik Arızası

Apartman Kapısı Hidrolik Arızası Nedenleri

Apartman kapısı hidroliği, apartman kapılarının sürekli açılıp kapatılmasını sağlayan bir sistemdir. Apartman kapısı hidroliği, bir adet hidrolik silindir ve bir adet hidrolik motor parçalardan oluşur. Hidrolik sistemler genellikle yüksek makine ve ekipmanların hareketlerini kontrol etmek için kullanılır, çelik kapılarda da buna benzer şekilde kullanılmaktadır.

Ancak, apartman kapı hidroliği sistemlerinde zaman geçtikce arızalar meydana gelebilir. Bu arızalar, çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir ve çelik kapıların açılıp kapatılmasını etkileyebilir. Bu nedenle, çelik kapı hidroliği arızalarının nedenlerini bilmek ve bunları nasıl önleyebileceğimizi anlamak önemlidir.

Çelik kapı hidroliği arızalarının nedenleri arasında en yaygın olanlar şunlardır:

Hidrolik yağının eksilmesi: Hidrolik sistemlerde hidrolik yağın seviyesi, sistemin işleyişini etkileyen önemli bir faktördür. Eğer hidrolik yağın seviyesi düşükse, sistem çalışmayı düzgün bir şekilde yapamaz ve arıza olabilir. Hidrolik yağını belirli bakım ve onarımını sağlar iseniz apartman kapınızın hidrolik arızasını uzun süre yaşamazsınız.

Hidrolik yağının kirli olması: Hidrolik sistemlerin işleyişinde hidrolik yağın kalitesi de önemlidir. Eğer hidrolik yağı kirli veya zayıf ise, sistem çalışmayı düzgün bir şekilde yapamaz ve arıza olabilir. Bu nedenle hidroliğinizin güzelce muhafaza edilmesinde fayda vardır. Veya zaman içerisinde hidroliğin temizlenmesi gerekmektedir.

Hidrolik silindirin ya da motorun hasar görmüş olması: Hidrolik sistemlerde kullanılan silindir ve motorların zamanla hasar görme ihtimali vardır. Eğer bu parçalar hasar görmüşse, sistem çalışmayı düzgün bir şekilde yapamaz ve arıza olabilir. Dış etkenlerden gelebilecek hasarları önlemek için düzgün bir koruma altında olması gerekemtedir. Bunun yanı sıra güzelce muhafaza edilmelidir.

Yağmur ve Güneş Sonrası hasar alması: Apartman kapısı hidroliğini eğerki yanlış yere takılıp dış etkenlerden gelebilecek durumlara karşı önlem alınmadı ise zaman içerisinde arıza yapması çok normaldir. Dışarıda duran hidrolikler zaman içerisinde su ve güneşten kaynaklı arızalar yapabilmektedir. Bu gibi hataların önüne geçmek için apartman kapısı hidroliği doğru yerlere takılması ve muhafazası şarttır.

Yanlış açı ile hidroliğin takılması:Apartman kapısı hidroliğin doğru açı ile takılmaması demek, zaman içerisinde kapıların açılıp kapanmasından kaynaklı ağırlığın hidroliğe daha çok baskı yapması demektir. Bundan kaynaklı da hidroliğin yeterli gücü vermeden kapınızı tam kapatamaması anlamına gelmektedir.

Apartman kapımın hidroliği arızalı ne yapmam gerekiyor, apartman kapımın hidrolik değişimi, apartman kapısı ustası, hdirolik arıza nedenleri nelerdir, apartman kapılarında hidrolik değişimi yapan firmalar hangisi, en kaliteli apartman kapısı hidroliği nedir, apartman kapılarında kullanmam gereken hidrolikler nedir, apartman kapısı hidrolik arıza yardım edebilecek usta kimdir, hidrolik arızasında yapmam gerekenler nedir gibi sorularınızın cevaplarını bizlerden bulabilirsiniz.

Haftanın 7 günü hizmet veren firmamıza 0544 842 87 39 numaralı telefondan 24 saat boyunca ulaşma şansınız mevcuttur. Yüksek kaliteli, düşük fiyat anlayışı ile hizmet veren firmamız sizlere bir telefon kadar uzaktadır.

worker

Referanslar