Eyba Çelik Kapı Tamiri - Satışı
TEKLİF FORMU

Hırsızlar Hangi Kapıyı Açamaz?

Çelik Kapı Sarkması Yükseltme

Çelik kapının en karakteristik özelliklerinden bir tanesi ağır olmasıdır. Çünkü ağır olan dayanıklı ve zor kullanılmasıdır. Özellikle bina kapıları, daire kapılarında yoğun olarak kullanıldığını görüyoruz. Bunun yanı sıra dükkânlarda, birçok mekânlarda alışveriş merkezlerinde, kepenk kapatan esnaflar gibi aklınıza gelebilecek her yerde görmektir. Hayatın bir parçası olması ile artık gündemde yer almaktadır. Bir bakıma yüksek, güçlü, güvenli olmasını sağlarken diğer tarafını düşünüldüğünde tek parça halinde ciddi yüklere yol açmaktadır.

Çelik kapı temel işlevlerinden bir tanesi açılış kapanışı sağlamaktır. Ancak kapı sürekli olarak açılıp kapatılması ya da hızlı kapatma gibi eylemde menteşe işlemi sırasında aşırı derecede ağır yüke maruz kaldığı görülüyor. Bu da aşınma ya da deforme olmasına sebep oluyor. Birçok uzman bu durumun zamanlar çelik kapı sarkması ile sonuçlanacağından bahsediyor. Menteşe problemlerinden bir tanesi olan bu durum olarak çokça karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Eğer kapınız çift kanatlı modellere takılması gerekirken 3 ya da 4 yerine 2 halkadan bahsediyorsanız işte bunu düzeltmek oldukça zor olabilir.

Çelik Kapı Sarkması Çözümü

Çelik kapı ürünlerinde genellikle metal yapraklardan oluşan eklenti bağından oluşur. Çünkü menteşe gibi ürünler kullanmak oldukça zor olmasının yanı sıra arasında bir yatak ve rondela yerleştirme olması bunları birleştirmek ustaca bir işçilik gerektirir. Bu herkesin yapacağı iş olmayacağı için metal kapıda kanvas gevşeyerek kapıda kapanma sıkıntı olacağı gibi kutuya boş şekilde vurmasını göreceksiniz. Her kapının kullanılması ve uygulanması farklı olacağından ayar ve yöntemlerini bilmek gerekir. İşte bunun için kullanım kılavuzunu belirleyerek devam etmek daha doğru olacaktır. Çelik kapı hizalama işte tam çelik kapı sarkmasının diğer yüzü de denilebilir.

Giriş kapısının çalışmasında problem çıkıyorsa ilk olarak kurulumuna bakarak işe başlanmalıdır. Çünkü kapı eğer kurulumda sıkıntı varsa bunu diğer özelliklerine de yansıtacaktır. Ürünün kütlesi, boyutu, astar kullanımının az olması gibi sebepler ilk bakılması gereken kaynaklardandır. Eğer kütlesi boyu ile orantılı olmazsa ya da astar az kullanılıp katar kullanılmazsa denge sağlanamaz. Çelik kapı sarkması yükseltme işleminin profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Firmamız bu konuda aradığınız hizmeti profesyonel bir şekilde sunmaktadır.

Sizde evinizde ve işyerinizde rahat ve güvenli olarak oturmak istiyorsanız, haftanın 7 günü 24 saati hizmet veren firmamıza 0544 842 87 39 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

worker

Referanslar